Tijdelijke zone 30 in de Bieststraat
Sinds een aantal weken geldt een snelheidsbeperking van 30 km/uur in de Bieststraat, het gedeelte tussen de Henri Lebbe- en Mottestraat. Dit betreft een uitbreiding van de bestaande zone 30 in de schoolomgeving, gaande van de Motte- tot de Smedenstraat.
Sommige lezers – waarvan enkelen al een snelheidsboete in de bus kregen – schreven de uitbreiding van de zone 30 toe aan ’t Biesteneirke. Dit maandblad had absoluut geen inspraak in deze wijziging en ging zelfs te rade bij de stedelijke verkeersdienst, die ons vriendelijk te woord stond.
Deze uitbreiding van de zone 30 in de Bieststraat is er gekomen na verschillende klachten van enkele bewoners uit de desbetreffende zone. Intussen wordt vastgesteld dat meer wijkbewoners zich keren tegen deze beperking. Volgende maand (december) zal deze voorlopige proefopstelling geëvalueerd worden door de politie en de verkeersdienst. Het resultaat van deze evaluatie (zijnde tijdelijke of definitieve zone 30) zal gecommuniceerd worden via ’t Biesteneirke. Ondertussen blijft het oppassen in de Bieststraat, want er kunnen nog snelheidscontroles van de politie volgen de komende weken ! De verkeersdienst geeft tenslotte nog mee dat de communicatie omtrent de uitbreiding van de zone 30 beter kon. Wordt vervolgd.
